Login

Rychlé testy na Covid-19

Zjišťování protilátek na nCoV-19

Pro zjišťování protilátek na nCoV-19 nabízíme dva druhy ověřených dodavatelů – společnost Acro - balení po 25 testech a společnost Nal von Minden – balení po 10 testech. Testy jsou určené pro profesionální použití, nikoliv pro sebetestování.

Princip tzv. rychlotestu spočívá v průkazu přítomnosti protilátek třídy IgM a IgG proti viru SARS-CoV-2 (způsobuje onemocnění COVID-19); nejde tedy o průkaz přítomnosti viru (přítomnost viru se stanovuje v materiálu z nazofaryngeálního stěru pomocí polymerázové řetězové reakce v reálném čase – RT-PCR). 

Sérologický test je obvykle do 7. dne onemocnění COVID-19 negativní (jde o tzv. sérologické okno), proto je vhodné test provádět po delší době od počátku klinických příznaků infekce - optimálně 10. až 14. den. V případě testování osob bezpříznakových nebo pacientů s minimálními klinickými příznaky může být výsledek testu negativní i po 14 dnech od stanovení diagnózy COVID-19.

Negativní test tedy u osob bez příznaků nebo s mírným průběhem COVID-19 infekci nevylučuje (test může být falešně negativní, nemá spolehlivou senzitivitu).

Pozitivní výsledek rychlotestu je třeba ověřit vyšetřením na přítomnost viru pomocí RT-PCR. V případě pozitivity RT-PCR je pacient infekční. Negativita RT-PCR testu a pozitivita protilátkového rychlotestu může indikovat prodělanou infekci, nicméně existuje riziko falešné pozitivity (test není 100% specifický).

kat. číslo název popis výrobce balení vzorek návod cz návod sk
154601 rychlý test na detekci protilátek IgM/IgG proti 2019-nCoV ACRO / Aidian 25 ks plná krev/sérum/plazma
243001N-10 rychlý test na detekci protilátek IgG/IgM proti 2019-nCoV český návod na str.30-33 Nal von Minden 10 ks plná krev/sérum/plazma
243103N-20 rychlý antigenový test na Covid - 19 Nal von Minden 20 ks naso a orofaryngeální stěry
Stránka 1 z 1 Celkem položek: 3

JK - Trading s.r.o. - Distribuce lékařské diagnostiky
Vyhledejte svůj produkt:
HOME - JK Trading Distribuce lékařské diagnostiky
Česky
English
Slovensky
Online objednávky
Dokumenty ke stažení
Novinky, akční nabídky

Created by © 2007-2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů